İnsan Hakları

Published on Eylül 26th, 2020

0

AGEB: Tüm gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın!

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB), yaptığı açıklamayla gözaltıları protesto etti.


Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB) tarafından yapılan açıklama:

TEMEL DEMİRER, HDP’LİLER VE TÜM GÖZALTINA ALINANLAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

Ömrünü sosyalist mücadeleye adamış, hakkında açılan davalarla hapis cezalarına çarptırılmış ve tehditlere mağruz kalmış, ilerlemiş yaşına rağmen devrimcilerin can dostu, devrimin bir neferi muhalif çınar Temel Demirer ve aralarında Taylan Kulaçoğlu’nun kardeşi Özgür Kulaçoğlu, Toplumsal Özgürlük Partisi Sözcüsü Perihan Koca, gazeteci Hakan Gülseven ve avukat Tamer Doğan’ında bulunduğu 20’den fazla insan sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar gerekçe gösterilerek bu sabah erken saatlerde evleri basılarak gözaltına alındılar.

Aynı saatlerde, 7 ilde aynı anda yürütülen operasyonlarla aralarında Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen ve HDP’nin birçok yöneticisinin de olduğu toplam 82 kişi, 6-12 Ekim Kobane eylemleri gerekçe gösterilerek gözaltına alındılar.

Sosyal ve ekonomik olarak her geçen gün daha da sıkışan faşist Erdoğan ve çetesinin rejimi, her türden muhalefeti susturmak için durmadan gözaltı operasyonları yapmaktadır. Kemalist devletin faşist geleneğinden aldığı dersi harfiyen yerine getiren RTE, böyle yaparak ömrünü uzatacağını sanmaktadır. Sonunun geldiğini gören faşist iktidar, dağlarda, kırda, şehirde ve sınır ötesinde yürüttüğü operasyonlarla iktidarda kalmaya çalışmaktadır. Kürde zulm etmeye pervasız şekilde devam etmekte, Köylüleri helikopterlerden atmakta,Yeni Demokrasi gazetesinin çalışanlarını basın emekçilerini tutuklayıp çalışmalarını engellemekte, devrimci, sosyalist basına ağır cezalar vererek yıldırmaya çalışmaktadır,

Ama kaçış yok, tarih şahidimizdir, zulmün olduğu yerde isyan kaçınılmazdır. Baskılar ve katliamlar bizleri yıldıramaz, aksine sınıf kinimizi biler, öfkemizi artırır ve daha örgütlü olarak, baskılara karşı koyacak yöntemler geliştirmemize neden olur.

Bu bilinçle faşizmin saldırılarına karşı AGEB (Avrupalı Göçmen Emekçiler Birliği) olarak tüm işçi ve emekçileri, devrimci demokrat güçleri faşist diktatörlüğün baskı ve saldırılarına karşı sesini yükseltmeye ve mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz !

Temel Demirel Ve Gözaltına Alınanlar Yalnız Değildir!

HDP Yalnız Değildir!

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek!

Türkiye’nin Açık Hapishaneye Dönmesine İzin Vermeyeceğiz!

Kahrolsun Faşist Diktatörlük!

AGEB Saflarında Örgütlen, emperyalizme, faşizme ve gericiliğe karşı mücadele et!

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑