Kıbrıs

Published on Ekim 19th, 2020

0

Akıncı’dan seçim sonucuna ilişkin açıklama: Yapılanları biliyorsunuz

Kuzey Kıbrıs’ın bir önceki Cumhurbaşkanı ve dünkü seçimi ikinci tamamlayan Mustafa Akıncı, “Bu sonucu elde etmek için yapılanları biliyorsunuz, yapanlar başardı. Sayın Tatar’a da hayırlı olsun” dedi.

Kuzey Kıbrıs’ın bir önceki Cumhurbaşkanı ve dünkü seçimi ikinci tamamlayan Mustafa Akıncı, seçim sonucuna ilişkin konuştu.

Ersin Tatar’ın seçimleri kazanmasının ardından açıklamalarda bulunan Akıncı, “Bu sonucu elde etmek için yapılanları biliyorsunuz yapanlar başardı. Sayın Tatar’a da hayırlı olsun. Kendisini aradım, telefonu meşguldü ulaşamadım. Benim için 45 yıllık siyasi hayatımın, bir sürecin sonudur. Halkımızın çok değişik etkenler altında vardığı bir sonuçtur, bu sonucu kabullenmeliyiz ve hayırlı olmasını dilemeliyiz. Kıbrıs Türk Halkı’na teşekkür ediyorum, bize gönül vermiş çalışmış herkese de ayrıca çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Akıncı, Kuzey Kıbrıs’ta 12 Ekim’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden 4 gün önce Ankara’ya AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından davet edilen ve içme suyu projesiyle Kapalı Maraş’ı açacakları müjdesini veren Ersin Tatar’ı eleştirmişti.

(mezopotamya)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑