Almanya

Published on Kasım 29th, 2020

0

ATİF: Egemenlere Karşı G20 Sanıkları İle Dayanışmayı Büyüt!

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF), Yeni Kadın ve YDG tarafından yapılan ortak açıklamada G20 sanıklarıyla dayanışmaya çağırdı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) açıklama şöyle:

Egemenlere Karşı G20 Sanıkları İle Dayanışmayı Büyüt! 

2017’nin Temmuz’unda yer alan G20-zirvesini hepimiz hatırlıyoruz. Temmuz 2017’de onbinlerce ilerici güçlerin sokaklara dökülmesiyle G20-zirvesine karşı protestolar gerçekleştirildi. Polislerle çatışmada yüzlerce insan yaralandı. 7 Temmuz 2017 tarihinin sabah saatlerinde, Hamburg’un Rondenbarg semtinde 80 protestocu tutuklandı. Olayın üç yıl önce olmasına rağmen baskılar aynı şekilde devam etmekte. 3 Aralık 2020 tarihinde “Rondenbarg-Kompleksi” olarak tanımlanan davanın ilk görüşmeleri başlayacaktır. 

Bizler YDG – Yeni Demokratik Gençlik olarak; yargılananların arasında kendi örgütümüzden de yer alan arkadaşlar ve tüm G20-zirvesinden yargılananların yanında olduğumuzu vurguluyoruz, sizleri de dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz! 
3 Aralık 2020 tarihinde yerel mahkeme binası önünde ilk mahkeme gününe karşı protesto gerçekleşecek! Tüm İlerici güçleri 3 Aralık’ta sokağa, dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz!

Ayrıca 5 Aralık 2020 tarihinde saat 16.00 da Hamburg – Hauptbahnhof önünde merkezi yürüyüş gerçekleşecek. Bu tarihte de Hamburg’ta buluşacağız. 

G20 sanıkları ile dayanışmayı büyüt! 

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Emperyalizme geçit yok – No Pasaran!

YDG – Yeni Demokratik Gençlik 

YENİ KADIN

ATİF – Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑