Kadın

Published on Kasım 24th, 2021

0

Avrupa SKB: Hükümet istifa

AKP-MHP faşist iktidarının kadın düşmanı politikalarına ve ekonomik krize karşı sokağa dökülen kadınlarla dayanışma açıklaması yapan Avrupa SKB, “Hükümet istifa” dedi. 

Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB), Türkiye’de “hükümet istifa” eylemlerinde katılan kadınlarla dayanışma açıklaması yaptı.

Türkiye’de işçilerin, emekçilerin, gençlerin, kadınların ekonomik ve mali krizin sonuçları olan yoksulluk, işsizlik, açlık ve sefalete karşı sokağa döküldüğüne dikkat çekilen açıklamada, “Kadınlar aynı zamanda AKP-MHP faşist iktidarının kadın düşmanı politikalarına karşı sokaktalar” denildi.

Ekonomik şiddetin en ağırını yaşayan kadınların, artan kadına yönelik şiddete karşı 25 Kasım’ı sokaklarda erkenden eylemlerle karşıladığı belirtilen açıklamada, “Tecavüzcüleri, çocuk istismarcılarını serbest bırakan, kadınların boşanma ve nafaka hakkını gasp etmek isteyen, kadın haklarının olduğu 6824 sayılı yasayı ortadan kaldırmak isteyen, kadın cinayeti işleyen erkekleri koruyan yargıya, ataerkil düzene karşı isyanda kadınlar. Bizler Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği SKB olarak Türkiye’de ayağa kalkan ezilen kadınların taleplerini sahipleniyor kadın ve işçi emekçi düşmanı faşist AKP-MHP hükümeti istifa diyoruz” ifadeleri yer aldı. 

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑