Avrupa

Published on Eylül 26th, 2020

0

Berlusconi ikinci kez koronavirüse yakalandı

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ikinci kez koronavirüse yakalandı. Berlusconi’nin çevresine ve yakınlarına, “Herhangi bir belirtim yok. Kafese konulmuş bir aslan gibi hissediyorum” dediği belirtildi.

Eski İtalya Başbakanı ve Forza Italia partisinin lideri Silvio Berlusconi’ye yapılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi bir kez daha pozitif çıktı.

Corriere della Sera gazetesinin Berlusconi’nin aile yakınlarına dayandırdığı haberine göre, ay başında Covid-19 tanısı konulan ve hastanede ciddi bir tedavi süreci geçiren Berlusconi’ye sık aralıklarla yapılan testlerden biri yine pozitif çıktı.

Böylece ikinci kez Covid-19’a yakalanan Berlusconi’nin çevresine ve yakınlarına, “Herhangi bir belirtim yok. Kafese konulmuş bir aslan gibi hissediyorum” dediği belirtildi.

İtalyan basınında yer alan diğer haberlerde de 29 Eylül’de 84 yaşına girecek olan Berlusconi’yi yeni bir temastan sakınmak ve korumak için herhangi bir kutlama organizasyonunun planlanmadığı kaydedildi.

berlusconi-ikinci-kez-koronaviruse-yakalandi-785470-1.

‘DURUMU İYİ’

Berlusconi’nin Milano yakınlarındaki Arcore kasabasındaki villasında sıkı karantinada olduğu belirtildi.

Rainews24’ün haberinde ise Berlusconi’nin yakın ekibi, Berlusconi’nin durumunun sürekli gözlendiğini ve şu anda iyi olduğunu belirtti.

AVRUPA HALK PARTİSİ’NİN ETKİNLİĞİNE KATILMIŞTI

Berlusconi, kısa süre önce sosyal medya hesaplarından Avrupa Halk Partisi’nin etkinliğine katıldığına dair paylaşımda bulunmuştu.

Ay başında Covid-19 tanısı konulan, 3 Eylül’de Milano’daki San Raffaele Hastanesine kaldırılan Berlusconi, 12 günlük tedavi sürecinin ardından 14 Eylül’de hastaneden taburcu edilmişti.

Silvio Berlusconi, hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Burada olduğunuz için teşekkür ederim. Tanrı’ya ve doktorlara teşekkür ederim. Bu benim hayatımın en tehlikeli sınavıydı. Bu sefer de atlatmayı başardım” demişti.

(BirGün)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑