Güncel

Published on Ekim 11th, 2021

0

Buldan, Kıvılcımlı’nın anmasına katıldı

Hikmet Kıvılcımlı’nın anma etkinliğine katılan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Kıvılcımlı’nın düşüncelerini HDP içinde yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye sosyalist hareketinin öncülerinden Dr. Hikmet Kıvılcımlı’nın ölümünün 50’nci yılı anmasına katıldı.

Kıvılcımlı’nın mezarı başında yapılan anmada konuşan Buldan, “Türkiye sosyalist hareketinin öncülerinden olan Sayın Hikmet Kıvılcımlı’yı rahmetle ve minnetle anıyorum. Büyük uğraşlar verdiğini, büyük bedeller ödediğini biliyoruz. 2009’dan bu yana böyle toplu bir anma yapılmamış olmasını öğrendiğimden beri de büyük bir utanç yaşadığımı özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

‘İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTUR’

“Dr. Hikmet Kıvılcımlı büyük bir ilham kaynağıdır” diyen Buldan, şöyle devam etti:

“Kadınlara ilham olmuştur. Gençlere, işçilere, emekçilere, mücadele veren topluluklara ilham olmuştur. Biz onu böylesi bir günde yalnız bırakırsak bunun vebali büyüktür. Bizlerin iyi bir yaşam sürebilmesi için sisteme karşı yürüttüğü büyük mücadele karşısında ona sahip çıkmak bizler için büyük bir onurdur, mücadele kaynağıdır.

Kıvılcımlı’nın tezleri yarınlarımızı dizayn etmek için bizi düşünmeye sevk ediyor. Kürt meselesi, Ermeni meselesi gibi tabu konularda cesur adımlar atmıştır. Ama şuna inanıyorum; bugün Dr. Kıvılcımlı’nın düşünceleri HDP fikriyatında yer edinmiştir ve yaşamaya devam etmektedir. Kıvılcımlı’nın düşüncelerini HDP içinde yaşatmaya devam edeceğiz.” (ANF)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑