Hollanda

Published on Mayıs 29th, 2021

0

CHP Hollanda Birliği: Yıldırım’ın oğlunun Hollanda’daki mal varlığının kaynağı araştırılsın!

CHP Hollanda Birliği, AKP’li eski başbakanlardan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Hollanda’daki mal varlığı kaynağının araştırılması için Hollanda Meclisinden talepte bulunmaya hazırlanıyor.

CHP Hollanda Birliği, yaptığı açıklamada, uyuşturucu mafyası lideri Sedat Peker’in yapmış olduğu açıklamalarda, eski başbakanlardan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın uluslararası uyuşturuculuk organizasyonunda yer aldığını ileri sürmesinin ardından, Erkam Yıldırım’ın Hollanda’da değeri milyonları bulan mal varlığı kaynağının araştırılması ve Erkam Yıldırım’ın istenmeyen kişi ilan edilmesi talebiyle, 2 Temmuz tarihinde, Hollanda Meclis binasının önünde miting yapma çağrısında bulundu.

Mafya lideri Sedat Peker Youtube kanalından yapmış olduğu açıklama da, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela ile Türkiye arasındaki uyuşturucu trafiğini planladığını açıklamıştı.

Eski başbakanlardan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Hollanda’da 120 milyon değerinde gemi şirketi ve bir çok gayrimenkulu bulunduğu Hollanda basınında da yer almıştı.

Miting, 2 Haziran Çarşamba günü saat 14.00 – 15:00 arası Lahey Tweede Kamer (Hollanda Meclisi) önünde gerçekleşecek.

(DemokratHaberHollanda)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑