Açıklama

Published on Ağustos 29th, 2020

0

Devrimci Kerimo ölümünün 4. yıldönümünde de unutulmadı!


Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP), Mezopotamya Halk Kongresi ve Mezopotamya Dayanışma Derneği, MHK kurucu üyesi Kenan Kerimo’nun ölümünün 4. yılı nedeniyle bir açıklama yapıldı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Kerimo ile ilgili yapılan ortak açıklama şöyle:

MÖP, Manevi lideri, MHK Konsey üyesi Kenan Kerimo yoldaşın aramızdan fiziki olarak ayrılışının 4 yılında saygı, sevgi, hürmet ve minnetle anıyoruz!

Bu vesile ile Adalet uğrunda ölüm orucunda hayatını kaybeden Ebru Timtik ailesine, dostlarına ve demokrasi güçlerine baş sağlığı diliyor, doğru bildikleri uğrunda hayatını feda eden Ebru Timti’ki saygı, sevgi ile selamlıyoruz..

Yaşam doğru-yanlış-zalim-mazlum-haklı-haksız-sömürülen-direnenler arasında hep kavgalı geçmiştir. Bu kavga insanlık kendini bildi, bileli hep böyle sürmüştür. Spartaküs, Hz: İsa, Zerdeşt ve modern devrim lideri Fidel Castro vb ile günümüze kadar bu kavga süre gelmiştir.

Dünya evrim-devrim geçirmesine rağmen eşitlik, adalet, hak, hukuk, demokrasi ve özgürlük genel toplumsallığı kucaklamasına, insanlık dışı politikalar sonucu hep engellenmiştir. Türk soykırımcı devletin Ebru Timtik’e yaklaşımı bu çerçevede olmuştur! Türk soykırımcı devletin bu faşist yaklaşımını kınıyor, lanetliyoruz! Direnenler tarih yazan, zafere ulaşanlardır..

Bu yüzden bu zorlu insanlık değerleri maratonunda yer alanlar hep yüreklerde, ruhlarda ve beyinlerde var olmuşlardır. Çünkü onlar insanlık değerlerinin temelini şekillendiren sarsılmaz kayalar gibidirler. Dolayısyla bu kiymetli, değerli felsefeye, kültüre ve ahlaka sahip insanlar ardılarında; ailelerine, dostlarına, halklarına, halklara ve insanlığa tarihi bir miras bırakmaktalar. Bu mirası devam ettirenler, bu insanların emeğine saygılı olmakla birlikte, kendilerine de büyük bir saygı edinmekteler. Bu saygıyı korumak, kibirlikten, egoizimden ve kariyerimzden uzaklaşmakla olur.

Kibir, insanı köreltir..!!

Egoizm, insanlık değerlerinden uzaklaştırır..!!

Kariyerizm, insanı hep yanlışlara sürükler..!!

Değerli Manevi Öncümüz Kenan Kerimo yoldaş, bu durumları aşmış, toplum, toplumlarla ve insanlık değerleriyle bütünleşmiş bir karektere sahip olmasından dolayı, Mezopotamya ve Anadolu halkları tarafından sevilen, sayılan ve hürmete layık görülen biriydi. Böylelikle değerli Öncü yoldaşımız Demokratik Sosyalizmin kültürünü sonuna kadar savunmuş, biz yoldaşlarına bunu miras olarak bırakmıştır. Bize düşen bu yolda sonuna kadar Demokratik Sosyalizmi ve halklarla birlikte enternasyonalizmi temsil etmektir.

Saygı değer yoldaşımız evet fiziki olarak bizden ayrıldın, yanlız felsefe, düşünce, kültür, ahlak ve ruh olarak hep bizimlesin. Çünkü kalplare kazınanlar, her dayım var olacaklardır.. Bu yüzden yıldızlar arasında rahat ol.. Bizlere verdiğin ulusal, toplumsal demokratik kültür sonucu sadece geleneksel politika ile ilgilenmiyoruz, o işin başı, yanlız toplum ve toplumların karşılaştıkları kendi iç sorunlarıyla da uğraşıyoruz. Verdiğimiz bu çabanın sonucu olarak, toplum, toplumlar tarafından önemli bir saygı ediniyoruz. Bu saygınlık aynı zamanda size karşıdır..

Bir müjde verelim sana; Büyük, değerli Kenan aramızdan fiziki olarak ayrıldı, yanlız değerli oğlun Sargon’un doğan oğlu senin adını taşımakla, seni yeniden fiziki olarak aramıza kattı..  Bir ömür senin bıraktığın insanlık sevgisi kültürle, moralle ve insanlıkla büyüyüp yaşıyacak, bundan değerli birşey olamaz.

Acı bir haber; Saygı ile anacağımız Dğerli lider Teslim Töre yoldaşımızı da fiziki olarak yitirdik. O da senin gibi yıldızlara karıştı. MÖP adına kendisni bir açıklama ile andık. Birde onu ve seni ifade eden geniş bir yazı ele aldık, bu yazı daha da genişletilerek Teslim Töre yoldaşın anısına hazırlanan kitapta yer alacak. Bu durum; sizlerin insanlığa bıraktığı, eşitliğe, demokrasiye ve özgürlüğe dayalı, halkların özgür birlikteliğini temel alan kültürün önemini ortaya sermektedir. Ne mutlu size ardınızda sevgi dolu değerler bıraktınız, her yerde ve her ortamda anılmaktasınız.. Sizler halkların tarihine yazıldınız..

Değerli manevi öncü yoldaşımız; seni birkez daha saygı, sevgi, hürmet ve minnetle anıyor, yolumuz halklara, kadınlara ve gençlere karşı savunduğun sevgi, eşitlik, demokrasi ve özgörlük dolu yolundur..

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑