Kıbrıs

Published on Ekim 7th, 2020

0

DKB: Kıbrıs Maraş’ın sömürgeciler tarafından açılması kabul edilemez!

Devrimci Komünist Birlik (DKB) yaptığı açıklamada “Maraş (Varoşa)’nın TC cumhurbaşkanı, valisi ve işgal ordusu generali tarafından açılması operasyonunun nedeni de, Kuzeydeki sömürgeci varlıklarını işbirlikçileri üzerinden seçimler öncesinde hatırlatmaktır!” dedi.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Devrimci Komünist Birlik (DKB) tarafından yapılan açıklama şöyle:

Biz bu oyunları her seçimde görmedik mi?

En çarpıcı olanı ise; 90 seçimleri öncesi Kıbrıs Türk Halk Hareketi adı altında sömürgeci, işgalci TC devletinin istihbarat örgütlerince illegal olarak kurulan ve yerel işbirlikçilerin de içinde yer aldığı gerici, faşist, paramiliter terör örgütünce muhaliflere yönelik bombalamalar, tehditler ve kontrollerindeki basın, yayın ve resmi kurumları üzerinden muhaliflere yönelik psikolojik savaş yürütüldüğü unutturulmak isteniyor!

Maraş (Varoşa)’nın TC cumhurbaşkanı, valisi ve işgal ordusu generali tarafından açılması operasyonunun nedeni de, kuzeydeki sömürgeci varlıklarını işbirlikçileri üzerinden seçimler öncesinde hatırlatmaktır!

90 seçimlerinde de sömürgeci yapının ve yerleşiklerinin varlık nedeni, sözde seçimler üzerinden (CTP, TKP ve YDP’den oluşan Demokratik Mücadele Partisi de bunun bir aracına dönüştürülmüştü) kurulu işgal düzeninin yeniden meşrulaştırılması olmuş, bu sayede sömürge yönetimi gizlenmeye çalışılmıştı!

Şimdi de yeni bir psikolojik savaş hamlesi ile halkın işgal ve sömürgeciliğe karşı gelişen öfkesi seçimler üzerinden sandıklar aracılığı ile Akıncı ve Erhürman’a oy verdirilerek sönümlendirilmeye çalışılıyor!

Bu gerçekler görmeyen ve halkın biriken öfkesini Akıncı ve Erhürman üzerinden sandıklara gömülerek yok edilmesine araç olanlar da, günün sonunda en az işbirlikçi adaylar kadar sorumluluk taşıyacaklardır.

Bilelim ki seçimlerde sömürgecinin amaçlarından biri de; kendi varlık ve egemenliğini seçimlerin “demokratikliği” algısı üzerinden sürdürmek ve kuzeydeki demografik yapısı değiştirilerek azınlık durumuna getirilmiş yerli halkı yanıltarak sandıklardan “kendi özgür iradesinin çıkacağı” yalanı ile aldatmak, bu durumu kabullenmesini sağlamaktır.

Tüm bu gelişmeler de bize yeniden şunu göstermiştir; Klasik burjuva devletlerde bile seçim sandıklarına halkın özgür iradesinin yansıması çeşitli baskı, terör, yalan, hile vb baskı yöntemleriyle engellenirken; halklarımız, Sömürge Yönetimi’nin kendi münhal kadroları için yapacağı seçimlerle, özgür bir iradeye sahip olmadığını, dahası azınlığa düşürülmüş olduğunu kavramalı ve sandıklarla kurtuluşun sağlanabileceği yalanına kanmamalıdır. Dahası kurtuluşumuzun ülke, bölge ve dünya halklarının birbirleriyle devrimci dayanışması ve örgütlenmesinden geçtiği gerçeği bilince çıkarılmalıdır!

Devrimci Komünist Birlik halklarımızın bu anlayışla gerçekleştireceği demokratik halk devriminde en ön saflarda yer almaya ve mücadele vermeye hazırdır.

Halklarımızı seçim sandıklarıyla kandırılarak uyutulmaktan kurtulmaya, kendi özgürlüğümüzü kendi örgütlü gücümüzle elde etmek için Devrimci Komünist Birlik önderliğinde örgütlenmeye çağırıyoruz!

Devrimci Komünist Birlik (a)
Επαναστατική Κομμουνιστική Λίγκα

Genel Sekreter Yusuf Alkım

07.10.2020

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑