Açıklama

Published on Eylül 18th, 2020

0

HDP’den İlerici Enternasyonal Zirvesi’ne kutlama mesajı

31 ülkeden 50’yi aşkın katılımcı ile toplanan İlerici Enternasyonal’in ilk toplantısına kutlama mesajı gönderen HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, “Başka bir dünyanın mümkün olduğunu doğrulayan bu çapta bir girişime gerçekten ihtiyaç vardı” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, Mayıs ayında kuruluşu ilan eden ve şimdi 31 ülkeden 50’yi aşkın katılımcı ile toplanan İlerici Enternasyonal’in ilk toplantısına kutlama mesajı gönderdi.

İlerici Enternasyonal Zirvesi’ne gönderilen mesajda şu ifadeler yer aldı:

“İnsanlığın, dünya halklarını savaşlar, salgınlar ve ekolojik çöküntüyle karşı karşıya bırakarak çürümekte olan kapitalist egemenlikten kurtuluşu için taze bir başlangıç oluşturan İlerici Enternasyonal’in kuruluşunu sevinçle selamlıyoruz.

İlerici Enternasyonal’in ön saflarında yer alan, düşünceleri, eylemleri ve direnişlerinden tanıyıp, Kürt halkının, tüm Türkiye halklarının, emekçilerin ve kadınların dostu olarak bildiğimiz birçok düşünür, siyaset insanı ve halk önderinin mücadelelerini birleştirmek üzere attıkları bu adıma büyük önem ve değer veriyoruz.

Kapitalist uygarlık, ‘bencil hesabın buzlu sularına sürüklediği insanlık için bir umutsuzluk kaynağına dönüşürken, başka bir dünyanın mümkün olduğunu doğrulayan bu çapta bir girişime gerçekten ihtiyaç vardı.İlerici Enternasyonal’in bir an önce sözden eyleme geçmesini ve insanlığın geleceğini kendi ellerine almasına yardımcı olmasını sağlayacak her adımına destek olacağımızı bildirirken, başarılı bir zirve diliyor ve enternasyonalist selamlarımızı iletiyoruz.”

(Mezopotamya)


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑