Hindistan

Published on Ocak 3rd, 2021

0

Hindistan’da çiftçiler nöbet eyleminde yaşamını yitiriyor

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye çıkan yolları kapatarak eylem düzenleyen çiftçiler soğuk hava şartları nedeniyle zor günler geçiriyor. Bir ayı aşkın süredir çadırlarda kalan çiftçiden bu süre içerisinde 25 kişi hayatını kaybederken dün bir çiftçi daha eylem alanında yaşamını yitirdi.

Hindistan’da 28 Kasım’dan beri başkent Yeni Delhi’ye çıkan yolları kapatarak eylem düzenleyen çiftçiler soğuk hava şartları nedeniyle eylem alanında zor günler geçiriyor.

Bir ayı aşkın süredir çadırlarda kalan ve kötü şartlar altında bulunan binlerce çiftçiden bu süre içerisinde 25 kişi hayatını kaybederken dün bir çiftçi daha eylem alanında yaşamını yitirdi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, 57 yaşındaki ismi açıklanmayan çiftçi iddiaya göre bir not bırakarak eylem bölgesindeki tuvalette intihar etti. Polis ekiplerinin intihar iddiasını dile getirdiği olayda, söz konusu çiftçinin bıraktığı notta hükümetin taleplerini görmezden gelmesine artık “katlanamadığını” ifade ettiği ileri sürüldü.

Çiftçinin ailesi ise olayın bir intihar olamayacağını, bir süredir nefes darlığından şikâyet ettiğini ve eylem alanındaki kötü koşullar nedeniyle günlerdir evinden uzak çiftçinin bu şartlara dayanamayarak ölmüş olabileceğini dile getirdi. Çiftçinin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmasına karar verildi.

(Etha)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑