Faşizm

Published on Kasım 17th, 2020

0

“İddiası bile” faşisti kudurtmaya yetti

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP’nin ortaklaşa yeni bir anayasa çalışması yaptığı iddiasını gündeme getiren faşist parti MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “İhanet metnini kim yazdı? Türk’ü, Türk milletini, Atatürk’ü, vatandaşlık tanımının değiştirilmesini, ana dilde eğitimi kim izah edecek? Hodri meydan her kim hain bir mücadelenin içinde olacaksa, önce bizim bedenlerimizi toprağa gömmek zorundadır” dedi. Faşist Bahçeli yine tüm ırkçı kinini kustu…

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sert ifadelerle hedef aldı. AK Parti’nin ekonomi ve hukuk alanında yeni bir ‘reform süreci’ başlatılacağı açıklamasına ise destek veren Bahçeli “Ekonomide açılan ya da açılacak yeni ufuklarla, demokrasi ve hukuk alanlarında yeni hamlelerle muhteşem bir kalkışın yaşanacağını düşünüyorum” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasında şu başlıklar öne çıktı:

MUHTEŞEM BİR KALKIŞ YAŞANACAK: Türkiye bir hukuk devletidir. Devlet akılla yönetilir. Bugün Türkiye’nin ayak bağlarından kurtulması, kronik sorunlarının üstesinden gelinmesi, her devlet ve siyaset insanının ortak sorunudur. Cumhur İttifakı ortak dileği gerçekleştirmek için mücadele etmektedir. Kuyu kazmak yerine bir birimize kol kanat germeliyiz, kavga etmek yerine kucaklaşmalıyız. Ne yapacaksak, neyi başaracaksak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ruhuna bağlı kalarak gerçekleştirmek zorundayız. Birbirimizi anlamak zorundayız. Ekonomide açılan ya da açılacak yeni ufuklarla, demokrasi ve hukuk alanlarında yeni hamlelerle muhteşem bir kalkışın yaşanacağını düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tarihi bir yönetim reformudur. Gereken ve planlanan diğer reformaların ifa ve icrası Türkiye’nin hızına hız katacaktır. Demokrasi anlayışımızın karalanması maksatlıdır. Biz gelecekten umutluyuz. 

AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ: İhanet cephesini yıkmak için Türkiye seferber haldedir. TBMM’ye sunulan Azerbaycan tezkeresine bakışımız da böyledir ve desteğimiz tamdır. 10 Kasım tarihli ateşkesin mahiyetini bazı odakların karartma gayretleri harekatın sonuçlarını örtmeye yetmeyecektir. Azerbaycan Cumhuriyeti askeri mücadeleyi politik bir enstrüman olarak kullanmada başarı göstermiştir, ordusunun taktik üstünlüğü sayesinde başarı kazanmıştır. Türkiye-Azerbaycan el ele vermiş, zulmü devirmiştir.

KILIÇDAROĞLU NEREYE KOŞUYOR: Türk siyaseti kendi ülkesine yabancılaşmış, milletiyle çelişkiye düşmüş bir muhalefetin sancısına rastlamıştır. CHP Genel Başkanı geçtiğimiz günlerde konuğu olduğu Ortadoğu Enstitüsünde bir etki ajanı gibi konuşmuş, fukara aklında ne varsa döküp saçmıştır. ABD ve AB liderlerine yönelik, Türkiye’de demokrasi hareketlerini savunun çağrısında bulunmuştur. İBB Başkanı da göz kamaştıran figüranlığını sergilemiştir. Türkiye’yi şikayet ede ede bitirememiştir. CHP’liler belediye işlerinden başka her şeyle meşguldür. Çocuklara bölücülük aşılamaya çalışan CHP’nin terör örgütünü belediyeye taşımasının hesabı sorulmalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP bu ellere nasıl düştü? CHP bu kadar mı kökünden koptu? Bu ayıplı Kılıçdaroğlu nereye koşuyor, hangi kucaklara atılmak için çırpınıyor.

ANADİLDE EĞİTİMİ KİM İZAH EDECEK?: CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin bir anayasa hazırlığı konuşulmaktadır. İP yönetimi reddetmiş, Kılıçdaroğlu da reddetmiştir. Kurulan veya kurdurulan masaya kimler oturdu? İhanet metnini kim yazdı? Türk’ü, Türk milletini, Atatürk’ü, vatandaşlık tanımının değiştirilmesini, ana dilde eğitimi kim izah edecek? Kılıçdaroğlu, 2 Haziran 2018’de açıklamasında ‘başında İbrahim Kaboğlu’nun olduğu bir mutabakat metni elimizde’ dedi mi, demedi mi? Bu yalancılık karşısında hayrete düşen milletimizdir. PKK kurmuş, kalem siparişi de FETÖ’ye verilmiştir. Utanç verici bir rezalettir. Batan gemiye dönen İP’e, kuru yaprağa dönen CHP’ye diyorum ki, yalanla bir yere gidebilirsiniz ancak gittiğiniz yerden dönemezsiniz. MHP’ye yapılan okyanus ötesi operasyonun gayreti şu günlerde ortaya çıkmıştır. Türklüğü anayasadan çıkaracak birisi anasından doğmamıştır. Hodri meydan her kim hain bir mücadelenin içinde olacaksa, önce bizim bedenlerimizi toprağa gömmek zorundadır. Oyunlarının eninde sonunda bozulacağını çapsız kafalarından çıkarmasınlar.

(Duvar, Avrupa Demokrat)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑