Avusturya

Published on Haziran 20th, 2021

0

İnnsbruck’da HDP’ye yönelik saldırılar ve Deniz Poyraz’ın katledilmesi protesto edildi

Avusturya’nın İnnsbruck şehrinde Cumartesi saat 17:00’de Tirol Demokratik Güç Birliği tarafından bir protesto mitingi gerçekleştirildi.

Miting, Deniz Poyraz şahsında tüm devrim şehitleri için 1dakikalık saygı duruşuyla başlatıldı. Yapılan açılış konuşmasında Türk devletinin tüm ezilenlere karşı topyekün bir saldırı içerisinde olduğu, Kürt ulusuna karşı baskı ve katliamlarını arttırdığı ve yaşanan krize karşı gelişen tepkileri devrimci ve yurtseverleri tutuklama katletme ile topluma gözdağı verilmeye çalışıldığı vurgulanan konuşmada ancak hiç bir güç haklı ve meşru olan ezilenlerin mücadelesini ezmeyi başaramıyacaktır denildi. Kurumlar adına Almanca ve Türkçe konuşmalar gerçekleştirildi.

Partizan temsilcisi’de açıklamasında; HDP İzmir il binasına yönelik saldırı ve Deniz Poyraz’ın katledilmesinin sorumlusu bir bütün faşist diktatörlük ve özelde AKP-MHP faşist kliğidir. HDP yalnız bırakılmamalıdır. Bu saldırı tüm halk kesimlerine yönelik bir göz dağı, hak ve özgürlük arayışının baskı altına alınmasına yönelik faşist saldırı yöntemlerinden birisidir. Bu saldırıya karşı tüm alanlarda sokaklar ve meydanlar, ortak karşı duruşun ve mücadelenin alanı olmalıdır. Tüm devrimci, demokratik ilerici güçler bu saldırıya karşı duyarlı olmalıdır. Saldırı Kürt ulusunun haklı mücadelesine, halk yığınlarının hak arayışına yöneliktir. Faşizme karşı daha güçlü ve ortak bir karşı duruşla mücadele yükseltilmelidir diyen temsilci HDP yanlız değildir, Deniz Poyraz Ölümsüzdür diyerek sonlandırdı. Miting faşizme karşı mücadelenin yükseltilmesi çağrısıyla sonlandırıldı.

(AHM Tirol)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑