Filistin

Published on Mayıs 13th, 2021

0

İsrail Komünist Partisi: İşgalcilerin suçları, Filistinlilerin cesaretini kıramayacak

İsrail Komünist Partisi ve Demokratik Görüş ve Eşitlik Partisi, saldırılara ilişkin ortak açıklama yaptı. Açıklamada, “İşgalcilerin suçları, Filistinlilerin cesaretini kıramayacak” denildi.

İsrail Komünist Partisi (Maki) ve Demokratik Görüş ve Eşitlik Partisi (Hadaş), İsrail güçlerinin Doğu Kudüs’te Filistinlileri hedef alan saldırılarına ilişkin ortak bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “İsrail Komünist Partisi ve Hadaş olarak işgal güçlerinin Doğu Kudüs ve El Aksa Camii’ndeki suç teşkil eden saldırısını ve Şeyh Cerrah ve Bab el-Amud’da haftalardır süren tırmanışı kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Filistin halkının Kudüs’te verdiği mücadelenin, Tel Aviv yönetimin Filistinlilere ait toprakları istimlak etme, Yahudileştirme ve yerleşim planlarını bozacağı belirtilen açıklamada, “Tıpkı bugün yerleşimci çetelerin bayrak yürüyüşünü gerçekleştirmekte başarısız olması gibi. İşgalcilerin suçları, Filistin halkının cesaretini kıramayacaktır” değerlendirmesi yapıldı.

Öte yandan açıklamada; Nasıra, Hayfa, Um el-Fahm ve diğer bölgelerdeki gösterilerin bastırılması ve onlarca gencin gözaltına alınması da kınanarak, “Şeyh Cerrah ve genel anlamda Kudüs’teki Filistinlilerle dayanışmanın sürmesi çağrısında bulunuyoruz” denildi.

(Evrensel)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑