Almanya

Published on Eylül 24th, 2021

0

Ivana Hoffmann Festivali için hazırlıklar devam ediyor

25 Eylül 2021 tarihinde  Almanya’nın Duisburg kentinde festival hazırlıkları kapsamında Dusiburg’un  semtlerinde canlı faaliyetler yürütülüyor.

MLKP savaşçısı olan Ivana Hoffmann Rojava devrimine katılmış, DAİŞ barbarlığı tarafından katledilmişti. 6. Yılına girilen festival hazırlıkları gençlerin öncülüğünde büyük bir heyecanla devam ediyor.

Ivana Hoffmann festival komitesinde YS, TSP, Rote Hilfe ve SKB’nin de yer aldığı bileşenler haftalardır duvar afişlemeleri yapıyor, meydanlarda bildiri dağıtıyor, evlerin posta kutularına bildiriler bırakıyor, pankart hazırlıkları, sosyal medya çağrıları, stant materyalleri ve  kitlelere dönük çağrılarla festivalin son günlerine yaklaştılar.

Bu yıl festival politik tutsaklara adandı. Bu kapsamda Cuma günü Hamborn’da Ratskeller’de saat 19:00 da yapılacak olan panel ile festivalin startı verilecek.  Panel  Almanya, Türkiye ve Kürdistan’da Politik Tutsakların durumu, mücadelesi ve görevlerimiz üzerine gerçekleştirilecek.

Festival saat 13:00’de Duisburg garında yürüyüş ile başlayacak, festival alanına kadar devam edecek. Festival alanında ise Ivana Hoffmann’ın annesi ile enternasyonal konuklar konuşmalar yapacaklar ve ardından  sanatçılar sahne alacak.

Festival komitesi, en geniş işçi ve emekçilere, gençlere, kadınlara, LGBTİ+’lara Ivana Hoffmann festivaline katılım çağrısı yapıyor.

Festival Tarihi: 25 Eylül Cumartesi

Eylem yürüyüş saati: 13:00.

Eylem yeri: Duisburg garı

Festival alanı adresi: Garten Der Erinnerung İnnenhafen

(avek-kon)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑