Avusturya

Published on Kasım 3rd, 2020

0

KCDK-E: Terör saldırılarının emrini Erdoğan verdi

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı, Avusturya’nın başkenti Viyana’da 2 Kasım günü gerçekleşen saldırıları kınayarak, bu “terör saldırılarının emrini Erdoğan’ın verdiğini” belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan KCDK-E Eş Başkanlık Divanı, “AKP- MHP faşist iktidarı halklara, inançlara karşı Kürdistan, Ortadoğu ve Kafkaslarda katliamlar yapmaktadır. Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da, Aşağı Kafkasya’da ve Kürdistan’da yürüttüğü kirli savaşla yetinmeyen faşist şef, paramiliter cihadist DAİŞ çetelerini şimdi Avrupa’da kendi faşist ve katliamcı politikalarına karşı olan ülkelere taşımaktadır” dedi.

“Fransa’da gerçekleşen DAİŞ terör saldırılarından sonra Viyana’da gerçekleşen bu hunhar saldırı uyarılarımızın bir kez daha yerinde ve haklı olduğunu göstermiştir” diyen KCDK-E, şunları ekledi:

“Diktatör Erdoğan AKP-MHP faşist katliamcı kirli politikalarını eleştiren Fransa ve MİT’in Avusturya’daki kirli politikalarını deşifre etme ve eleştirerek tutum alan Avusturya bilinci olarak hedef seçildiklerine inanıyoruz.

Bu insanlık dışı saldırının Türk devletinin faşist diktatörü Erdoğan ve onun barbar çetelerinin Avrupa’da kendisini birçok merkezinde insanları hedefleyen terör eylemlerinin bir parçası olduğu kesindir.

Erdoğan’ın Avrupa devletlerine ve halklarına korku yayarak, terör eylemleri üzerinden şantaj yaparak güç olmak, Kürdistan ve bölgedeki gerçekleştirdiği işgal ve soykırımlarına sesiz kalmak ve göz yummaları içindir.

Bir kez daha Avrupa halkları ve devletlerini duyarlı olmaya ve faşist diktatör Erdoğan’a taviz vermemeye, yaptırım yapmaya çağırıyoruz. Diktatör Erdoğan ve çeteleri insanlık düşmanıdır.

Şüphe götürmeyecek bir şekilde görülüyor ki Erdoğan tüm bu terör saldırılarının emrini verendir. Türk konsoloslukları ve kurumları ise bu eylemleri planlayan ve hayata geçirendir.

Yeni katliam ve terör saldırılarının önüne geçmek için ısrarla farlılıklarımızla ortak yaşamı geliştirmeliyiz. Bu nedenle halkları faşizme karşı birlikte olmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz.

VİYANA VE PARİS’TE 7 KASIM GÜNÜ EYLEM ÇAĞRISI

Biz Kürdistanlılar aynı acıları yaşadığımız için Avusturya ve Fransa halkını anlıyoruz. Acıları paylaşmak ve faşist diktatör Erdoğan’ın çeteleri olan DAİŞ’e karşı ortak mücadele için 7 Kasım Cumartesi günü başta Viyana ve Paris olmak üzere KCDK-E üyesi toplum merkezlerinin olduğu her yerde yaşamını yitirenle için anma mitingleri yapacağız.

Tüm üye kurumlarımıza çağrımız Avusturya, Fransa ve Kürdistan’daki DAİŞ çetelerinin katliamları sonucu yaşamlarını yitiren insanların resimleri ve DAİŞ barbarlarına karşı mücadele sembolü olan QSD, YPG ve YPJ bayrakları ile anmaların yapılmasıdır. Avrupa halklarıyla omuz omuza olarak, faşist diktatör Erdoğan ve onun barbar DAİŞ çetelerine boyun eğmeyeceğimizi gösterelim.

KCDK-E Olarak Avusturya halkının acısını paylaşıyor. Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve halklara sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑