Kültür-Sanat

Published on Eylül 10th, 2020

0

Kevin Spacey hakkında tecavüz ve cinsel istismar suçlaması

Oyuncu Anthony Rapp ile kimliği açıklanmayan bir kişi, Kevin Spacey hakkında cinsel saldırı, tecavüz ve istismar suçlamalarıyla mahkemeye başvurdu.

Ekim 2017’de ABD’li aktör Kevin Spacey hakkında birtakım iddialar dile getiren oyuncu Anthony Rapp, New York’ta ismi açıklanmayan bir kişiyle birlikte Spacey aleyhine mahkemeye başvuru gerçekleştirdi.

Rapp ve dava dilekçesinde ismi gizlenip sadece C.D. harfleriyle anılan davacı, mahkemeye yaptıkları başvuruda Spacey’den “sübyancı” olarak bahsetti.

80’li yılların başlarında 12 yaşındayken aktörden oyunculuk dersleri almaya başladığını anlatan C.D., Spacey’nin cinsel istismarının 2 yıl sonra başladığını; aktörün kendisine ve 18 yaşın altındaki başka çocuklara ‘tecavüz ettiğini’ öne sürdü.

RAPP’İN İDDİALARI

Dilekçede o zaman çocuk oyuncu olarak çeşitli yapımlarda rol alan Anthony Rapp’in suçlamaları da yer alıyor.

Rapp’in iddialarına göre Kevin Spacey, New York’taki evinde 1986 yılında verdiği bir parti sonrasında o zaman 14 yaşında olan Rapp’le baş başa kaldı. Yine iddiaya göre Rapp uyurken Spacey ona sarkıntılıkta bulundu; Rapp de önce banyoya kaçtı, ardından da evi terk etti.

SPACEY: HATIRLAMIYORUM

Anthony Rapp, bu iddiasını ilk kez dile getirdiğinde Spacey olayı hatırlamadığını söylemiş, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Eğer böyle davranmışsam ona ciddi bir özür borçluyum. Bu sarhoşluğun etkisiyle yapılan yakışıksız bir davranış olmalı. Bunca yıl bu duyguları içinde taşıdığı için üzgünüm” paylaşımını yapmıştı.

Bir süredir kameralardan uzak duran Kevin Spacey, hakkındaki suçlamaları reddediyor.

(BirGün)

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑