Hayvan Hakları

Published on Temmuz 23rd, 2020

0

Köpeğe tecavüz ederek ölümüne neden olan kişi başka suçtan tutuklandı

Ankara’da kendisine emanet edilen köpeğe tecavüz ederek ölümüne neden olduğu iddia edilen V.U. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldıktan sonra, farklı suçlardan tutuklandı.

Ankara’nın Çankaya ilçesinin Küçükesat semtinde bakması için kendine emanet edilen köpeğe tecavüz ederek ölümüne sebep olan V.U. tutuklandı. Olaydan sonra gözaltına alınan V.U. dün gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelinin tutuklanması talebiyle karara itiraz etti. V.U’nun köpeğine tecavüz ederek öldürdüğünü düşündüğünü belirten U.S., komşusundan davacı ve şikayetçi olduğunu kaydetti.

Sosyal medyada V.U.’nun adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına yönelik tepkiler yükseldi. Bunun üzerine köpeğine tecavüz ederek, öldürdüğü öne sürülen V.U.’nun bugün tekrardan ifadesi alındı. Şüpheli V.U ise, ifadesinde iddiaları reddetti. Köpeği kendisinin öldürmediğini, köpeğin üstüne çamaşır sepeti düşmesi sonucu öldüğünü öne sürdü.

FARKLI SUÇLARDAN TUTUKLANDI

Olay ile ilgili açıklama yayımlayan Ankara Emniyet Müdürlüğü (EGM) V.U’nun başka suçlardan kaynaklı tutuklanıp cezaevine teslim edildiğini belirtti. EGM tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında bir köpeğe eziyet edilerek öldürdüğü yönünde yapılan paylaşımlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştu: 22.07.2020. günü ilimiz Çankaya ilçesinde meydana gelen olayla ilgili 9 ayrı suç kaydı ve aranması olan şüpheli V.U. yakalanarak gözaltına alınmış, 23.07.2020 günü cezaevine teslim edilmiştir.”

(Evrensel)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑