Çizgi

Published on Ekim 22nd, 2020

0

LeMan’ın bu haftaki kapağı direnen madenciler

Karikatür dergisi LeMan bu haftaki sayısında Soma’da 8 yıldır tazminatları ödenmeyen maden işçilerinin gözaltına alınmasını eleştiren Kamil Kartal’ın “Öyle mi alay komutanı” sözlerini kapağına taşıdı.

Haftalık karikatür dergisi LeMan, bu sayısının kapağına Ankara’ya yürümek isterken Salihli’de gözaltına alınan Soma Uyar Madencilik işçilerini taşıdı.

Maden işçileri için konuşma yapan Bağımsız Maden-İş Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal’ın “Öyle mi alay komutanı” dediği sözlerine yer veren LeMan “Dikkat: Cesaret bulaşıcıdır” başlığıyla çıktı.

TIKLAYIN – “Yıllardır açlıkla mücadele ediyoruz, artık korkmuyoruz”

TIKLAYIN – Maden işçileri AKP’yle görüştü

Kartal konuşmasında “Sanki suçlu bizmişiz gibi, sanki hırsızlığı, namussuzluğu, arsızlığı biz yapmışız gibi hesabı bizden sormaya çalışıyor. Yani hesabı hesabı sorması gerekenlere gidip hesap soramayanlar, bize hesap sormaya çalışıyorlar. Oysa bizim haklılığımızı cümle alem biliyor. Bir işverene, bir tek adama gücü yetmeyen devlet, şimdi gücünü bizde sınıyor. Biz bir kere daha bağırıyoruz buradan. Devletin gücünü bizde sınamayın! Yerin 7 kat altında alın teriyle yaşamını devam ettirmek durumunda kalıp, kör edilenler, sakat bırakılanlar, ciğerleri çürütülenlerden hesap sormasın devlet!” demişti.

(bianet)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑