Hayvan Hakları

Published on Temmuz 12th, 2020

0

Maçoğlu: Kurtarılacak 767 dağ keçisi daha var

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ildeki 17 dağ keçisinin öldürülmesine ilişkin ihalenin iptal edildiğini ancak ülke genelinde 767 dağ keçisi için açılmış ihaleler olduğunu söyledi. Maçoğlu, ‘avcılık spor faaliyeti olmaktan çıkarılmalı’ dedi.

Dersim’de 17 dağ keçisinin öldürülmesi için ihalenin iptal edilmesinin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Türkiye genelinde 767 dağ keçisinin öldürülmesine dair ihalelerin ise durduğunu açıkladı.

Maçoğlu, “Avcılığa dair ilimizde yapılan ihale iptal edildi. Fakat ülke genelinde 767 dağ keçisinin öldürülmesine dair ihaleler duruyor. Doğanın, canlıların yaşam hakkını yok saymak ve buna modern avcılık adı altında kılıf uydurmak savunulamaz. Bu sebeple hayvanların yaşam hakkına dair yapılan bütün ihaleler iptal edilmeli ve avcılık spor faaliyeti olmaktan çıkarılmalıdır” dedi.

Profil fotoğrafı; profil sayfası Twitter'da yeni sekmede açılır

Fatih Mehmet Maçoğlu@FatihMacogluAvcılığa dair ilimizde yapılan ihale iptal edildi. Fakat ülke genelinde 767 dağ keçisinin öldürülmesine dair ihaleler duruyor. Doğanın, canlıların yaşam hakkını yok saymak ve buna modern avcılık adı altında kılıf uydurmak savunulamaz.


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑