Halklar ve İnançlar

Published on Kasım 25th, 2020

0

Mannheim’da Şengal Halkıyla Dayanışma Eylemi

Dün  Mannheim Paradeplatz Meydanı’nda Demokratik Kürt Toplum Merkezi Lu/Ma (DKTM) ve TCS&TEKO-JİN örgütlerinin çağrısıyla Şengal Halkıyla Dayanışma Mitingi düzenlendi…

Enver Enli (Mannheim)

Bağdat ve Hêwler  hükümetlerinin yaptıkları anlaşma sonrası gelişmelere dikkat çeken Şengal Demokratik Özerk Meclisi’ni acil dayanışma ve eylem çağrısı Almanya’nın Mannheim şehrinde de karşılığını buldu. Dün  Mannheim Paradeplatz Meydanı’nda  Demokratik Kürt Toplum Merkezi Lu/Ma (DKTM) ve TCS&TEKO-JİN örgütlerinin çağrısıyla dayanışma mitingi düzenlendi…

Eylemde yapılan açıklamalarda , işgal girişiminin ABD teşviki ve KDP’nin onayı ile gerçekleştirildiğive bu işgal girismi DAİS terör örgütnunun apılmışbaşaramaığını başarmak için yapılmış bir grişimdir denildi.

Irak ve Türkiye Cumhuriyeti eksenli ve Ezidiler için 75. Ferman anlamına gelen işgal girişiminin kabul edilemez olduğunu söyleyen konuşmacılar, işgal tehdidi ortadan kalkana kadar alanlarda olmaya devam edeceklerini ve Ezidi Hareketi ile dayanışma içerisinde olacaklarını vurguladılar.

“Şehit Namirin”e Şengal’de İşgale Son sloganlarının atıldığı eyleme ilgi yoğundu.

Mitingde Die Linke Mannheim örgütü temsilcisi de konuşma yaparak destek verdi. Yapılan konuşmalardan sonra eylem sona erdirildi.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑