Açıklama

Published on Nisan 6th, 2020

0

MÖP: Helin’in direnişini selamlıyoruz

MÖP, Özgün, özgür ve demokrasi kültürüne hitab eden ’’Gurup Yorum’’ üyesi Helin Bölek’in demokrasi uğrunda verdiği mücadele direnişini selamlıyor!

‘’Ölüm Orucu’’nun 288 gününde şehadete ermesini saygı, hürmet ve minetle anıyoruz!

1915 Seyfo/Soykırım temelleri üzerine kurulan faşist, ırkçı ve şövenist Türk devleti, onu temsilen tüm hükümetler kuruluşundan, günümüze halklara, emekçilere, kadınlara, inançlara, Hiristiyan ve Yahudi dinlerine, devrimci, sosyalist ve demokratlara, sanata, kültüre ve müziğe elinden geleni ardına koymayan faşist saldırgan bir tutum içinde hep olmuş, hala da bu tutumu devam ettirmektedir. Adeta insanlığa, medeniyete ve demokrasiye düşman bir zihniyet.

Bunların en son halkası, Helin Bölek ve İbrahim Gökçek ‘’Gurup Yorum’’ üyeleri özgün sanat haklarının gaspına karşı başlattıkları ‘’Açlık Grevi’’, daha sonra ‘’Ölüm Orucu’’na dönüşmesi, Türk devlet ve temsili faşist hükümet bu değerli sanatçıların demokratik haklarına saygı duymamak, taleplerini dikkate almamak ve bilinçli olarak onları katletme yöntemini seçmiştir. Dolayısyla Helin Bölek’i katleden soykırımcı zihniyetli Türk devlet, temsili faşist hükümet ve bizaat onursuz, faşist ve kadın düşmanı Erdoğandır..

Türk soykırımcı devleti, üç Hiristiyan, bir Yahudi ulusun toprakları, malları, ekonomileri ve tüm değerlerini gasp ederek şekillendiğinden, karşına çıkan her hangi bir olumlu, onurlu ve demokrasi meyilli bir yaklaşımdan korkmakta, mayası bozulmakta ve hezeyana girmektedir. Bu korkunun sonucu olarak, sadece özgün muzik üreten ‘’Gurup Yorum’’ üyelerini kendi ırkçı, faşist ve şövenist zihniyetine tehlike görmesi sonucu, halkların yüreğine demokrasi sanat kültürünü hitap eden, bu değerli insanlara vahşice yönelmiştir.

Dolayısyla Helin Bölek ve İbrahim Gökçek şahsında demokrasiyi savunan, yansıtan sanatı ve kültürü katletmiştir.. Aynı zamanda bu demokrasiyi savunan herkese karşı, faşist Türk devletin bilinçli saldırısıdır. Helin Bölek büyük bir kayıp, unutulamaz direnişçi bir kadın ve önemli bir değerdir..

Türk ırkçı devleti yıkılaydı da, Helin Bölek canını kaybetmeseydi! Helin Bölek özgür, özgün ve direnişçi sanat kültürü ile hep anılacak! Türk devleti, faşist hükümet ve Erdoğan korkuyla, onursuzlukla ve alçaklıkla anılacaktır!

MÖP olarak ‘’Gurup Yorum’’ üyesi Helin Bölek’in anısına sahip çıkıyor, onu verdiğimiz ulusal, toplumsal demokrasi mücadelesinde yaşatacağımızı belirtiyoruz!

Helin Bölek bir türküydü, oldu halkların kalbinde direniş kültürü..!!

Demokratik kamuoyuna çağrımız; İbrahim Gökçek’e sahip çıkılması, bir an evel Türk devletine baskı kurulması ve ‘’Gurup Yorum’’un demokratik taleplerini kabul etmesi..

Dünya kamuoyuna çağrımız; Türk devleti üzerine ciddi baskı kurmaları, dünyayı sarmalayan ‘’Crona Virus’’ dikkate alınarak zindanlarda bulunan siyasi tutukluların, diğer tutukluların dikkate alınarak serbest bırakılmaları:))

Türk devleti bu durumda da, ırkçı bir zihniyet izlemekte, bilinçli olarak siyasi tutukluları ‘’Crona Virus’’ ile baş başa bırakma yöntemine gitmektedir..

MÖP olarak birkez daha değerli insan, direnişçi bir kadın ve demokrasi üyesi Helin Bölek’i anıyoruz! İbrahim Gökçek’in direnişini selamlıyor, onu yaşatmaya özen göstermeliyiz..

Kazanan siz halkların bağrında taht kuran direnişçi insanlar!

Kaybeden soykrımcı, ırkçı, faşist ve şövenist Türk devletidir!

Mezopotamya Özgürlük Partisi    (MÖP)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑