Kürdistan

Published on Haziran 29th, 2020 | by AD 1

0

Mücadelede düşenler anıldı

Kars Kağızman ve Kobane’de şehit düşen Sinan Güneş Zehra Berkel, Hebun Mele Xelin, Emina Weysi için anma töreni düzenlendi.

Avrupa Demokrat (Ulm)

Almanya’ nın Ulm kentinde Kars Kağızman ve Kobane de şehit düşen Sinan Güneş Zehra Berkel, Hebun Mele Xelin, Emina Weysi için anma töreni düzenlendi.

Etkinlik şehit düşenlerin şahsında tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından MLKP Merkez Komitesinin yaptıgı açıklama okundu. Açıklamanın ardından Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH)’nin açıklamasına yer verildi. Anmada ayrıca Sinan Güneş’ in mücadeleye başlarkenki sözlerinin yer aldığı bir yazı okundu. Sinan Güneş’ in oldugu ve açıklamalarının da bulunduğu sinevizyon gösterimi sunuldu. Kobane’de Türk ordusunun siha saldırıları sonucu şehit düşen Kürt yurtsever kadin aktivistler için, KBDH tarfından yapılan açıklama okundu.

Anma TKP-ML, MLKP, MKP, TKP/ML taraftarlarının katıldığı etkinlikte, Partizan temsilcisi tarfından da bir konuşma yapıldı. Katılımcıların düşüncelerini ve duygularını paylaşmasıyla anma son buldu.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑