Kültür-Sanat

Published on Eylül 15th, 2020

0

Müzik Festivali açılış konseri, ücretsiz izlenebilecek

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali’nin 18 Eylül’deki açılış konseri, İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül’de Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın konseri ile açılıyor.

“Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla gerçekleşecek festivalin açılış konseri, İKSV YouTube kanalında ve online.iksv.org/muzik adresinde ücretsiz olarak yayımlanacak.

Ücretsiz etkinlikler de takip edilebilecek

Festival kapsamında konser kayıtlarının yanı sıra sanat tarihi ve müzik üzerine anlatımlar, konser öncesi söyleşileri ve çocuk atölyeleri gibi dijital içerikler de ücretsiz olarak müzikseverlerin erişimine açılacak. Festivalin ücretsiz etkinlikleri yine İKSV YouTube kanalından takip edilebilecek. Festival kapsamındaki 20 konserin tümüne ise festivalin dijital platformu online.iksv.org/muzik adresinden erişmek mümkün olacak. Pandemi sebebiyle bu yıl programındaki tüm konserler çevrimiçi yayınlanacak.

Türkiye’den ve dünyadan izlenebilecek

Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın sahnede keman sanatçısı Emre Engin’e eşlik ettiği konserde Beethoven, Mozart, Prokofiev ve Bartok’tan eserler dinleyicilerle buluşacak. Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Meydanı’nda, COVID-19 önlemleri altında, yalnızca sınırlı sayıda Lale Kart üyesinin katılımıyla gerçekleşen konserin kaydı 18 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’den itibaren İKSV YouTube kanalında erişime açılacak, tüm Türkiye’den ve dünyadan ücretsiz izlenebilecek.

Festivalin devam ettiği 18 Eylül – 5 Ekim arasında her gün yeni bir konser erişime açılacak. Erişime açılan her konser bir ay boyunca yayında kalacak. Festivalin 5 Ekim’de erişime açılacak son konseri ise 5 Kasım’a kadar izlenebilecek. İzleyiciler bilet satın alıp izlemeye başladıkları konserlere 7 gün boyunca erişim sağlayabilecek. Festival konserlerini cep telefonu, tablet, bilgisayar ekranı ve akıllı televizyon gibi farklı cihazlarla izlemek mümkün.

Beethoven’ın 250. doğum yılı 

48. İstanbul Müzik Festivali, Beethoven’ın Aydınlık Dünyası temasıyla 2020 yılında tüm dünyada olduğu gibi Ludwig van Beethoven’ın 250. doğum yılını kutluyor. Festival, müziğiyle insanlığın kültür mirasında önemli bir yer edinen Beethoven’ın ikonik eserlerine ve besteciden esinlenen yeni projelere yer veriyor.

(Bianet)

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑