Kıbrıs

Published on Kasım 15th, 2020

0

“Onlar Mangala, Biz Alana” eylemi planlandığı gibi yapılıyor

“Onlar Mangala Biz Alana” eyleminin planlandığı gibi saat 14.00’de Lefkoşa Pronto Çemberi’nde buluşarak gerçekleşeceği duyuruldu.

Hakkında yasaklanma girişiminde bulunulduğu açıklanan “Onlar Mangala Biz Alana” eyleminin planlandığı gibi saat 14.00’de Lefkoşa Pronto Çemberi’nde buluşarak gerçekleşeceği duyuruldu.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Abdullah Korkmazhan, “Polisin ve Kaymakamlığın anayasal hakları yok sayan bu tutumu kabul edilemezdir” diyerek, “Eylemin gerçekleşmesi artık Kıbrıslı Türkler’in demokrasi ve iradesi meselesi haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Korkmazhan, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Onlar Mangala Biz Alana eylemimiz önceden planlandığı gibi demokratik, anayasal haklarımız çerçevesinde saat 14.00’da Pronto Çemberi’nde buluşarak gerçekleşecektir.

Polisin ve Kaymakamlığın anayasal hakları yok sayan bu tutumu kabul edilemezdir. Eylemin gerçekleşmesi artık Kıbrıslı Türkler’in demokrasi ve iradesi meselesi haline gelmiştir.

Halkımızı, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partileri demokrasimizi ve irademizi savunmak adına alanda olmaya çağırıyoruz.

Bağımsızlık Yolu, Sol Hareket, Baraka Kültür Merkezi”

(Kıbrıs Postası)

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑