ABD

Published on Haziran 28th, 2020 | by AD 4

0

Rolling Stones’tan Trump’a: Şarkılarımızı Kullanamazsınız

Ünlü rock grubu Kasım seçimlerine hazırlanan ABD Başkanı Trump’ı, seçim kampanyasında bir daha şarkılarını kullanırsa hakkında yasal işlem başlatmakla uyardı.

Rolling Stones, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ı, şarkılarını kampanya mitinglerinde kullanmaya devam ederse yasal işlemlerle karşılaşabileceği konusunda uyardı.

Grubun hukuk ekibinden yapılan açıklamada, müziğin izinsiz kullanımını durdurmak için performans hakları kuruluşu BMI ile birlikte çalıştığı belirtildi.

Trump kampanyası, geçen haftaki Tulsa, Oklahoma mitinginde grubun “You Can’t Always Get What You Want” isimli şarkısını kullanmıştı

Aynı şarkı 2016 ABD seçimlerinde Trump kampanyası tarafından da kullanıldı.

“Onu desteklemiyoruz”

Cumartesi günü yapılan açıklamada, grubun temsilcileri, “daha öncek uyarılarının” göz ardı edilmesinden sonra, Trump’ın gelecekteki cumhurbaşkanlığı kampanyalarında Rolling Stones şarkılarını kullanmasını engellemek için daha ileri adımlar “gerektiğini söyledi.

BMI’nin, şarkılarının izinsiz kullanılmasının lisans sözleşmesinin ihlali oluşturacağını ve yasal işlemlere tabi olacağını bildirdiği bildirildi.

Grup liderliğini 76 yaşındaki şarkıcı Sir Mick Jagger’ın yaptığı grup, sekiz yıl aradan sonra Nisan ayında “Living In A Ghost Twon” single’ı ile hayranlarının karşısına çıkmıştı.

Tom Petty’nin şarkısını da kullandı

Bu ayın başlarında, 2017’de hayatını kaybeden rock müzisyeni Tom Petty’nin yakınları, Tulsa mitinginde I Won’t Back Down şarkısının izinsiz kullanımı üzerine Trump kampanyasına yönelik bir mektup yayınladı.

Twitter’da yayınlanan bir açıklamada, aile merhum sanatçının “asla bir şarkısının nefret kampanyası için kullanılmasını istemeyeceğini” söyledi.

Trump, Kasım ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demokrat Parti adayı Joe Biden ile yüzleşmeye hazırlanırken kampanya önümüzdeki aylarda da devam edecek.

(Bianet)

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑