Genel

Published on Kasım 21st, 2020

0

SKB: Dr. Banu Büyükavcı yalnız değildir!


Almanya Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) yaptığı açıklamayla, sınırdışı edilmek istenen sosyalist-devrimci aktivist Dr. Banu Büyükavcı’ya sahip çıktı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Almanya Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) yaptığı açıklama şöyle:

Dr. Banu Büyükavcı yalnız değildir!

TKP/ML davası kapsamında Almanya’da tutuklanan ve 3 yıl 6 ay hapis  cezasına çarptırılan Banu Büyükavı’ya dönük baskı ve yıldırma saldırıları devam ediyor.

Alman Devleti Gerekçeli kararın açıklanmasını ve revizyonun sonucunu beklemeden 2004 yılından bugüne Almanya’da ikamet eden ve çalışan Dr. Dilay Banu Büyükavcı’ya yönelik “sınır dışı etme” işlemi başlattı.

Alman Devleti 129 a/b yasalarıyla göçmen ve devrimci hareketi kriminalize etmeye devam ederken, göçmenleri sınır dışı etme tehditiyle yıldırmak istiyor. Türkiye ve Kuzey Kürdistan’dan politik olarak sürgün edilmiş Banu Büyükavcı’yı sınır dışı etmek, insanlık suçudur.

Biz Sosyalist Kadınlar Birliği olarak diyoruz ki, Alman devletini Banu Büyükavcı gibi politik kadınları hedefe koymaktan vazgeç, asıl Almanya’da her gün yaşanan taciz, tecavüz, kadın cinayetleri karşısında harekete geç.

SKB olarak,

Banu Büyükavcı gibi politik kadınlara  dönük bu işlemi kınıyor, kadın dayanışmasını yükselterek birleşik kadın hareketiyle bu türden saldırıları boşa çıkartacağımızı bir daha vurgulamak istiyoruz.

Banu Büyükavcı yalnız değildir!

Sosyalizm ve kadın özgürlük mücadelesi meşrudur!

Yaşasın kadın dayanışması!

Almanya Sosyalist Kadınlar Birliği

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑