Almanya

Published on Haziran 28th, 2020 | by AD 3

0

SOL Parti Almanya Konferansı yapıldı

SOL Parti Almanya Konferansı, Gelsenkirchen’de gerçekleştirildi. Konferansa pandemi nedeniyle sadece delegeler katıldı.

Haziran ayı boyunca Sol Parti Almanya üyeleri Almanya’nın birçok bölgesinde gerçekleştirdikleri bölge kongrelerinin ardından, dün Gelsenkirchen şehrinde Sol Parti Almanya Konferansı‘nda buluştular.

Pandemi nedeniyle kitlesel bir katılımın mümkün olmadığı konferans, bölgelerden gelen delegasyon üzerinden gerçekleştirildi.

Şubat ayında Franfurt’ta gerçekleştirilen ÖDA merkezi toplantısında, 25 yıldır Almanya da yürütülen ÖDA platformu çalışmasının sonlandırılması ve SOL Parti‘nin Almanya’da örgütlenmesi kararı alan platform, özellikle kitlesel etkinlikleri içeren çalışma programının önemli bir bölümünü pandemi nedeniyle gerçekleştiremedi.

‘YURTDIŞI FAALİYETLERİMİZ ÖNEMLİ’

Ağırlıklı gündeminin, SOL Parti‘nin Almanya’daki örgütsel konumlanışı ve kurumsal yapısının tartışıldığı konferansa Türkiye’den SOL Parti Başkalar Kurulu Üyesi Pelin Bektaş, internet üzerinden canlı yayın bile dahil oldu.

Bektaş konuşmasında yurtdışı faaliyetlerinin SOL Parti için en az Türkiye’deki faaliyetler kadar değerli olduğuna vurgu yaptı.

SOL Parti Almanya Meclisi ve Yürütmesi‘nin de seçildiği konferansa pandemi koşulları nedeniyle katılamayan üyelerin internet üzerinden canlı yayın ile konferansı takip etmeleri sağlandı.

(birgün)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑