Dünya

Published on Kasım 23rd, 2020

0

SunExpress, sosyal mesafe satmaya başladı

THY ve Lufthansa’nın ortak sahibi olduğu SunExpress havayolu, uçak içinde sosyal mesafeyi parayla satmaya başladı. Şirket, yolcuların yanlarındaki orta koltuğu uçuşa göre değişen fiyatlarla satın alarak boş bıraktırabiliyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yenit ip koronavirüs (Covid-19) salgınının ilk aylarında dünya genelinde ölüm vakalarının hızla artması üzerine tüm uçuşlar durdurulmuş, tekrar normale dönüş için orta koltukların boş bırakılmasının zorunlu hale getirilmesi gündeme gelmişti.

Sonra ise hiçbir havayolu şirketinin bu yükü kaldıramayacağı düşünülerek bu önlem, havacılık otoriteleri tarafından açıklanan tedbirler listesinden çıkarıldı.

THY ile Lufthansa’nın ortak sahibi olduğu SunExpress Havayolu bu durumu fırsata çevirdi. Havayolu şirketi isteyen yolculara yanlarındaki koltuğu indirimli fiyatla boş bırakma hakkı tanıdı.

UÇUŞA GÖRE DEĞİŞİYOR

Bilgi almak için ulaştığımız şirket; yolcuların uçuşa göre değişen fiyatlarla yandaki koltuğu satın alabileceğini söyledi. Ortak koltuk rezervasyonu için 3 gün önceden şirketi aramak gerekiyor.

(BirGün)

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑