Faşizm

Published on Eylül 1st, 2020

0

Viyana’da VTİD Derneğine Türkiyeli faşistler saldırdı

Viyana Türkiyeli İşçiler Derneği (VTİD) lokali içinde bulunanlar olduğu halde saldırıya uğradı. Geçtiğimiz Haziran ayında da derneğe saldıran Türkiyeli faşistler, devrimciler tarafından püskürtülmüştü.

Haber Merkezimiz’e iletilen, Viyana Türkiyeli İşçiler Derneği’ne yönelik bugün gerçekleştirilen faşist saldırılara karşı VTİD imzalı duyuruyu olduğu gibi yayınlıyoruz. Faşist baskıların, her türlü saldırıların cevabı faşistlerden ve sorumlularından sorulacak!

Kamuoyunun Bilgisine;
Bugün (01.09.20), Dünya Barış Günü’nde saat 17:00 civarında dernek lokalinde olduğumuz sırada görmediğimiz ve kimliğini bilmediğimiz (ancak tahmin ettiğimiz) kişiler dernek lokalinin girişinde bulunan bilgi panomuzu ateşe verip kaçtılar. Dumanın bulunduğumuz üst katta hissedilmesinden sonra aşağı indiğimizde pano- ve merdiven ayaklarının tutuştuğunu gördük. Yangın henüz büyümeden tarafımızdan söndürüldü.

Avusturya İçişleri Bakanı’nın Haziran ayında Viyana’da yapılan faşist saldırıların faşist Türk Devleti ve onun buradaki casusları tarafından örgütlendiğini açıklamasından birkaç saat sonra derneğimize yapılan bu faşist saldırının da kimler tarafından yapıldığını kestirmek zor değil. Bilinmesi gereken, bu ve buna benzer ırkçı/faşist saldırılara papuç bırakmayacağımızı demokratik kamuoyunun bilgisine sunuyor ve demokratik güçlerin dayanışmasını bekliyoruz.

VTİD
01.09.2020


ATİK Online

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑