Güncel

Published on Ekim 15th, 2021

0

Ankara Film Festivali finalistleri belli oldu

Ulusal Uzun Film Yarışması’nda 10, Kısa Film Yarışması’nda 15, Belgesel Film Yarışması’nda ise 11 film finalist oldu.

32. Ankara Film Festivali’nin Ulusal Uzun Film, Belgesel Film ve Kısa Film dallarında yarışacak filmler açıklandı. Ulusal Uzun Film Yarışması’nda 10, Kısa Film Yarışması’nda 15, Belgesel Film Yarışması’nda ise 11 film finalist oldu.

Ulusal Uzun Film kategorisinde Emre Kayiş’in “Anadolu Leoparı”, Fikret Reyhan’ın “Çatlak”, Erdem Tepegöz’ün “Gölgeler İçinde”, Selman Nacar’ın “İki Şafak Arasında”, Erkan Tahhuşoğlu’nun “Koridor”, Muhammet Çakıral’ın “Lacivert Gece”, Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı”, Aydın Orak’ın “Sabırsızlık Zamanı”, Çağıl Bocut’un “Sardunya” ve Tufan Taştan’ın “Sen Ben Lenin” filmleri yarışacak.

Ulusal Kısa Film kategorisinde ise Nuri Cihan Özdoğan’ın “Aynı Gecenin Laciverti”, İnan Erbil’in “Belki Bir Gün Gideriz”, Mahsum Taşkın’ın “Binbir Gece”, Fehmi Öztürk’ün “Bir Annenin Sonatı”, Emir Aytemür’ün “Buz İçin Çığlık”, Okan Aygün’ün “Güzel Havalar”, Ömer Faruk Yardımcı’nın “Hasat”, Abdullah Şahin’in “Hemnefes”, Doğan Belge’nin “İnşaattaki”, İlker Köklük’ün “Konsensüs”, Meriç Atalar ve Isabel Loyer’in birlikte yönettiği “Med Cezir Tango”, Merve Bozcu’nun “Plastik Rüya”, Can Merdan Doğan’ın “Stiletto”, Doğuş Özokutan’ın “Teslimat” ve Onur Güler’in “Yara” isimli filmleri yarışacak.

Ulusal Belgesel Film kategorisinde de Zafer Sevener ve Sibel Sümer’in birlikte yönettiği “Araya Korona Girmeseydi…”, Fevzi Baran’ın “Baba Ne Oldu?”, Aslı Akdağ’ın “Bekleyiş”, Mehmet Emin Öztürk’ün “Doğu’nun Işığı”, Kurtuluş Özgen’in “Habitus of Self ‘alçak sesle'”, Mustafa Aydın’ın “Haymatlos”, Ulaş Tosun’un “Merhaba Canım”, Mehmet Emre Battal’ın “Muhtaç”, Doğuş Algün’ün “Sıcak Yatak”, Metin Avdaç’ın “Tipi” ve Ahmet Necdet Çupur’un “Yaramaz Çocuklar” isimli belgeselleri yarışacak.

Festival 4-12 Kasım tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleşecek.

(Bianet)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑