Söyleşiler

Published on Ekim 13th, 2020

0

Garbis Altınoğlu anılıyor


Altınoğlu, yarın 14 Ekim’de ölüm yıldönümünde, Füsun Erdoğan, Aydın Çubukçu, Recep Maraşlı, Metin Kayaoğlu ve Nazım Taban’ın katılacağı bir çevrimiçi panelle anılacak.

Avrupa Demokrat Haber Merkez

Ölümünün birinci yılı dolayısıyla Garbis Altınoğlu anısına bir etkinlik düzenleniyor. 14 Ekim 2019’da sürgünde yaşadığı Belçika’da yaşamını yitiren Garbis Altınoğlu; Füsun Erdoğan, Aydın Çubukçu, Recep Maraşlı, Metin Kayaoğlu ve Nazım Taban’ın katılacağı bir çevrimiçi panelle anılacak.

1960’ların ikinci yarısından itibaren Türkiye sol hareketinin içinde aktif olarak yer alan Garbis Altınoğlu, “komünist bir Ermeni” oluşuyla da özel bir düşmanlık çekmişti. Altınoğlu, uzun yeraltı ve hapislik yıllarının ardından yurt dışına çıkmıştı.

Teori ve Politika dergisi tarafından düzenlenen anma 14 ekim çarşamba günü Türkiye saati ile 20:00’da (Avrupa saati ile 19:00, İngiltere saati ile 18:00) ZOOM üzerinden yapılacak. Katılmak isteyenler yayın linkine 19:55 itibarıyla Teori ve Politika’nın twitter ve facebook hesaplarından ulaşabilecek.

https://www.facebook.com/Avrupademokrat/videos/342618523622880/

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑