Almanya

Published on Eylül 20th, 2021

0

Hamburg’ta Başkan Gonzalo’yu anma etkinliği

Geçtiğimiz günlerde (11 Eylül), 29 yıldır esir olarak tutulduğu Callao Deniz Üssü’nde tedavisi engellenerek katledilen PKP başkanı ve Maoist Önder Gonzalo 18 Eylül’de Almanya’nın Hamburg kentinde kitlesel şekilde anıldı.

Almanyalı Maoist örgütlerinden Klassenstandpunkt, Rote Fahne Komite ve Almanya Partizan`ın çağrıcı olduğu anma yürüyüşü saat 18:00’de Feldstrasse’de yapılan saygı duruşu ve mitingle başladı. Çok sayıda devrimci ve komünist örgüt temsilcilerinin de katıldığı eylemde, PARTİZAN adına yapılan konuşmada; “Başkan Gonzalo`nun kaybı başta Peru işçi sınıfı olmak üzere tüm enternasyonal proletarya ve ezilen halklar için büyük  bir kayıptır. Acımız derin, öfkemiz büyük! Başkan Gonzalo devrim, sosyalizm ve komünizm mücadelemizde ebediyen yaşatılacaktır.” denildi. Yürüyüş kortejinin önünde taşınan Başkan Gonzalo`nun büyük posteri yürüyüş boyunca  kitlenin dikkatini çekti.

Yürüyüşün ardından, Sternschanze’de ara miting yapıldı. Burada Almanca olarak TKP/ML Merkez Komitesi – Siyasi Büro`nun “PERU DEVRİMİ ÖNDERİ GONZALO YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!”  açıklaması okundu ve Partizan kitlesi hep bir ağızdan “Başkan Gonzalo ölümsüzdür”, ” Yaşasın Partimiz TKP/ML ve Halk Ordusu TİKKO!” ” Yaşasın Halk Savaşı!”, ” Marx, Engels, Lenin, Stalin, Mao Viva, Viva, Viva!” sloganlarını haykırıldı. Peru Komünist Partisi, Klassenstandpunkt,  Peru Halk Hareketi ve Uluslararası Maoist örgütlerden gelen mesajlar ile AGEB’in Gonzalo yoldaşın ölümsüzleşmesinin ardından yayınladığı açıklama Almanca ve İspanyolca okundu.
Anma etkinliği 21.00’de kitlesel şekilde Enternasyonal marşının söylenmesiyle sonlandırıldı.

Kaynak: partizanmlm17.net


Eylemin video görüntüsü:
https://www.avrupahaber8.org/wp-content/uploads/2021/09/Hambur-Anma-Video.mp4?_=1


Eylemin foto galerisi:
https://www.avrupahaber8.org/baskan-gonzalo-anisina-hamburgda-kitlesel-anma-gerceklestirildi.html

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑