Güncel

Published on Ağustos 5th, 2021

0

HDP’den Milas Belediye Başkanı Tokat’a ziyaret

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, yangınların en çok etkili olduğu merkezlerden Milas’ta Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret ederek bilgi aldı.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret etti.

Yangın sürecinde yaşananlarla ilgili Belediye Başkanı’ndan bilgi alan Sancar, “Bütün kayıplar için üzgünüz. Emekçilerin büyük fedakarlıkla çalıştıklarının farkındayız. Belki çok gündeme gelmiyor ama emekçilerin canla başla çalıştıklarını biliyoruz. Belki de tek tesellimiz onların sonsuz emekle ve fedakârlıkla çalışıyor olmasıdır. Belediyelerin çalışmalarının da farkındayız. İmkanların ve yetkilerin sınırlı olmasıyla ilgili söylenecek çok şey var. Sorumluluğun belediyelere yıkılmak istenmesi aymazlıktır” dedi.

Sancar, “İktidar sorumluluklarını yerine getirmedi, uyarıları dinlemedi. Yangınlar başladıktan sonra yapması gerekenleri yapmadı” diyerek şöyle konuştu:

Böyle felaketlerle karşı karşıya kaldığımızda muhalefet partilerinin yaptığı uyarıların haklı olduğu ortaya çıkıyor.

Tokat teşekkür etti

Belediye Başkanı Muhammet Tokat da, Sancar ve HDP yetkililerinin acıyı paylaşmak için yaptıkları ziyaret içi teşekkür etti:

5-6 gün önce de yangın çıktı ama o Mazı’da denizde kaldı. Şimdi kalmadı, demek ki o zaman ders alınmamış. Yangının yayılma yönüne bakıldığında Kemerköy Termik Santrali’nin ardından Yeniköy Termik Santrali’nin de tehdit altında kaldı. Santral yanınca konunun önemi anlaşıldı ama iş işten geçti memleket yandı.

Öte yandan görüşme sırasında Tokat merkezi yönetimle yaşadıkları sorunları anlatırken hava müdahalesi telefonu geldi. HDP’nin görüşmeye dair geçtiği görüntülere yansıyan telefon konuşmasında Tokat, ‘hava müdahalesinin başvurudan 6 saat sonra başladığını’ söyledi.

Görüşme HDP’nin resmi twitter hesabında yayımlandı.

(GazeteKarınca)

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑