Güncel

Published on Ekim 16th, 2021

0

İstanbul Barosu seçimlerine ÖHD pankartları damga vurdu

İstanbul Barosu seçimleri için genel kurul toplantısı yapılıyor. Toplantı salonuna ÖHD’nin iktidarın politikalarını eleştiren ve İstanbul Sözleşmesi’ne dikkat çeken pankartlar damga verdi.

İstanbul Barosu Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşiyor.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen genel kurula, ÖHD’nin pankartları damga vurdu. Kurulun gerçekleşeceği salona iktidara yakınlığıyla bilinen ve avukat haklarını kendi çıkarları için kullanan TBB Genel Başkanı Metin Feyzioğlu’na yönelik tepkiler, tecride yönelik eleştiriler ve İstanbul Sözleşmesi’ne dikkat çeken pankartlar asıldı.  

“Kürtçenin ve çok dilliliğin hukuki alt yapısı yoktur” diyen Metin Feyzioğlu’nun “Hukuki alt yapısı yoktur”, “İstanbul Sözleşmesi yaşatır”, “Tecrit insanlık suçudur”, “Zimane me rumeta me ye”, “İşçi, genç, kadın, stajyer avukatların yanında bir baro istiyoruz” yazılı pankartlar asıldı.

Kongre merkezinde baro başkanı adaylarının tanıtımları sürerken, ÖDAV grubu da halaylarıyla genel kurulun başlamasını bekliyor.

Kurulun bugün gerçekleşecek programında İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu açılış konuşması yapacak. Daha sonra baro adayları söz alacak.

(ETHA)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑