Yazarlar

Published on Eylül 12th, 2020

0

Karanlığa karşı bedenlerini aydınlığa adayanlar onurumuzdur – Hüseyin Y.

40. Yılında 12 Eylül’ün askeri faşist diktatörlüğünün idam, işkence, zindanlarda ve sokak ortalarında katlettiği ve tutuklayarak kaybettiği binlerden sadece aydınlık bir yüzüdür Kenan Bilgin.

Her halkın tarihinde aydınlık ve karanlığa dair kesitler mevcuttur.

12 Eylü 1980′ da bizim ülke halklarının tarihinde bir karanlık sayfadır.

Bu tarihin binlerce insanımızı ceza ve zor evlerine haps ettiği ve 17′ sinde gencecik Erdal Eren gibi dünya hukuk sisteminin red etmiş olduğu yasaları bile hiçe sayarak idam ettiği insanlarımız gibi 12 Eylül 94’   göz altında kaybedilen sevgili Kenan Bilgin de  12 Eylül  1980’ da  göz altında kaybedilen o binleden sadece biridir.

Karanlığa karşı aydınlık  ve özgürlük için kişisel  hiç bir kaygı duymadan ser verip sir vermemiş direniş abidesi olan Kenan Bilgin’nin şahsında faşizmin 12 Eylül  karanlığında alçakça katlettiği bütün şehitlerimizin  anıları önünde saygı ile eğilirken, iki tokatta analarından doğduklarını anlatan dönek ve hala önderlik pozlarında gezen o bilinen liboşları  da nefretle kınıyorum.

Ankara’da Kenan Bilgin’i, İstanbul’da; Hasan Ocak’ı, Amed zindanlarında; Mazlum Doğanlar’ın ve Erdal Erenler’in şahsında 12 Eylül‘de dar ağaçlarında , sokak ortasında ve dağ başlarında işkence  ve idam sehpalarında yitirdiklerimiz onurumuzdur.,

Ne dün ne de bugün darbelere boyun eğmedik. Yarınlarda da bu umudu taşıyanların umutları hep kursaklarında kalacaktır.

Kahrolsun faşist diktatörlük.

Saygılarımla

Hüseyin Y.

Tags:


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑