Yaşam

Published on Ağustos 26th, 2020

0

Mehmet Çelen (Birol)’u kaybettik!

Nürnberg Devrimci-Demokrat kamuoyu: Uzun yıllar Nürnberg’de yaşayan devrimcilerin yoldaşı, her demokratik faaliyetle destek ve dayanışma içinde olan Mehmet Çelen (Birol)’u talihsiz bir trafik kazasında kaybettik.

Mehmet Çelen ( Birol) u kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olan tüm devrimci-demokratik kurumlar, dostları ve iş arkadaşları bugün AKM Cemevinde bir araya gelerek hem Birol`u andılar hem de Nürnberg`de kan bağından hiç kimsesi bulunmayan BİROL`a sahip çıkarak yoldaşlık duygularıyla Onu son yolculuğuna nasıl uğurlayacaklarını planladılar.

Dün saat 23.30 sularında Nürnberg Landgraben caddesinde karşıya geçerken hızı yüksek bir arabanın çarpması sonucu olay yerinde yaşamını kaybeden Mehmet Çelen (taksici Birol)’un kaybı Nürnberg`in tüm demokratik camiasını derinden üzdü.

Devrimci faaliyetlerine Kıvılcım Hareketinde başlayan Mehmet Çelen (Birol) geçmişte  devrimci faaliyetlerde aktif çalışan birisiydi. Uzun yıllardan beri Hareketiyle bağını kesmişti, ancak O, Nürnberg`de ve olduğu her yerde, tüm demokratik çalışmalara ve etkinliklere katkı veren birisi olarak çevresinde sevilen biriydi.

Mehmet Çelen ( BİROL) un cenazesi önümüzdeki günlerde Türkiye`de Aydın`a bağlı doğduğu köyünde toprağa verilerek sonsuzluğa uğurlanacak.


Avrupa Haber Merkezi ( AHM ) – Nürnberg

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑