Politik tutuklu Müslüm Elma’dan kart - Gül Güzel

Makaleler

Published on Mayıs 28th, 2020

0

Politik tutuklu Müslüm Elma’dan kart – Gül Güzel

Yaşamı boyunca Siyaset mağduru politik bir tutuklu: Müslüm Elma’dan kart

Müslüm Elma, örgüt üyesi olmak, dost bir ülkede (Türkiye) terör organizasyonunu desteklemek,örgüt yönetmek, bilgilendirme seminerleri yapmak iddianamesiyle, 15 Nisan 2015 tarihinden beri Almanya cezaevinde tutulan siyasi tutuklu. Müslüm Elma’ya dair, Alman polisinin gözaltı ve tutuklama sırasında yaptığı aramada tek bir suç unsuruna rastlanmamış! Ancak hala Münih cezaevinde tutuluyor. Hiçte yabacısı olmadığımız Türkiye’deki durumlar gibi…

Kendisine 19 Nisan’da yazdığım kartı aldığını, ‘’görülmüştür’’ eşdeğerli ‘’Brief Zentrum’’ mührüyle 45 gün sonra gelen kartından anladım. Benim yazdığım karta atıfta bulunarak yazdığı kartı sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü hem Türkiye hem de Almanya’daki siyasi tutsaklara ses vermemiz, onları o beton duvar, demir kapı ve kör pencereler ardında yalnız bırakmamamız gerekiyor diyerek sözü Müslüm Elma’ya bırakıyorum.

 ‘’Sevgili Gül, kartınızı aldım. Çok sağ olun. Umarım iyisiniz. koronalı günler çalışma hayatını, sosyal ilişkileri olumsuz yönde etkiledi. Lakin insan dediğin toplumsal bir varlıktır. Konuşmadan, tartışmadan, ağız dolusu gülmeden duramaz. Dolayısıyla koşullar ne kadar zor olursa olsun tüm bunları yapmak için bulunur bir yol. Yol bulma, yol açma yaratıcılığı düşünen insanın önemli bir meziyetidir. Hadi yolunuz açık olsun. Umut ve iyimserlik yoldaşınız olsun.

Ben iyiyim. Corona tedbirleri bizi pek etkilemedi.

Size ve tüm dost yüreklere selam, sevgi ve başarı dileklerimi iletiyorum. Hoşça kalın.

Müslüm Elma, 10.05. 2020, –  Stadelheimer Str. 12, – 81549 München

Korona virüsü nedeniyle Almanya ve Türkiye Cezaevlerindeki Siyasi tutsaklara yazacağımız bir kart – Mektup veya göndereceğimiz bir kitap dahi, cezaevlerine ışık olacaktır. O yüzden, hepimiz birer ışık mahiyetinde kartlar ve mektuplar yazalım. Unutmayalım; unutturmayalım.

Her yerde, Siyasi tutsaklık, ifade özgürlüğü ihlalidir.

MÜSLÜM ELMA’YA VE TÜM POLİTİK TUTSAKLARA HER YERDE ÖZGÜRLÜK!!!

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑