Kadın

Published on Temmuz 12th, 2021

0

Ulm’da katledilen kadın ve çocuğu evinin önünde anıldı

Geçtiğimiz günlerde eşi tarafından bıçaklanarak katledilen bir kadın ve 5 yaşındaki kızı, SKB tarafından evinin önünde gerçekleştirilen bir etkinlikle anıldı.

Avrupa Demokrat (Ulm)

Almanya’nın Ulm şehrinde geçtiğimiz Çarşamba günü (7 Temmuz) eşi tarafından bıçaklanarak katledilen 34 yaşındaki kadın ve 5 yaşındaki kızı katledildiği evi önünde Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) tarafından anıldı. Birçok yerinden bıçaklandıktan sonra ilk yardımı arayarak yardım isteyen kadının kurtarılamadığı bildirilirken, partnerini ve kızını defalarca bıçakladıktan sonra kendini de öldürmeye teşebbüs eden erkeğin, ameliyat edilerek yoğun bakıma alındığı ve savcılık tarafından tutuklama kararı çıkarıldığı bilgisi alındı.

“Kadın katliamlarını durdurun”’, “Kadın katliamları sebebi pandemi değil, kapitalizm ve erkek şiddetidir” dövizlerin asıldığı kapıya, çiçekler bırakıldı ve mumlar yakıldı.

Bu cinayetin de takipçisi olacaklarını belirten SKB’li kadınlar, kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadeleyi her alanda yükselteceklerini söylediler.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑