..." /> Yoğun seçim faaliyeti yürüten Zeki Ateş'e ADHF'den de destek var

Almanya

Published on Ağustos 17th, 2021

0

Yoğun seçim faaliyeti yürüten Zeki Ateş’e ADHF’den de destek var


26 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Federal Almanya Genel Seçimleri’ne çok kısa süre kala partilerin ve adaylarının da çalışmaları yoğunlaştı. MLPD’den aday olan Zeki Ateş’e, federasyonu ADHF’den de destek açıklaması geldi. -FOTO GELERİLİ


Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Federal Almanya Seçimleri’ne MLPD’den aday olan politik aktivist Zeki Ateş’e federasyonundan da tam destek var. Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF) da genel olarak seçim tavrına ve Zeki Ateş’e destek açıklaması yayımladı.

26 Eylül’de gerçekleştirilecek Federal Almanya Genel Seçimleri’ne çok kısa zaman kaldı. Haftalardır yoğun çalışma yürüten MLPD’nin milletvekili adayı Zeki Ateş, partili Alman yoldaşlarıyla birlikte geçtiğimiz günlerde seçim bölgesini afişlerle donattı.

“Sorunumuz sadece parlamentoya girmek değil, devrimin ve sosyalizmin propagandası yürütüyoruz” diyen Ateş, önümüzdeki günlerin daha da yoğun geçeceğini söyledi.

Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF) tarafından yapılan genel olarak seçim tavrına ve Zeki Ateş’e destek açıklaması şöyle:

ADHF; 26 EYLÜL ALMANYA GENEL SEÇİMLERİ VE TAVRIMIZ

ADHF (Almanya Demokratik Haklar Federasyonu) olarak, bizim tavrımız, kendimize en yakın bulduğumuz MLPD’nin ve ortak çalıştığımız Interbündnissin adaylarını destekliyoruz. Bazı bölgelerin kendi özgün durumlarına göre daha yakın ilişkiler geliştirebileceğimiz Die Linke’den aday olan devrimci, demokratik adaylar da desteklenebilir. Bu konuda bölgelerimiz inisiyatif kullanabilirler.

Tüm faaliyetçi, taraftar ve proleter halkımıza,

Emperyalist Alman devleti, yeni bir genel seçim dönemine girmiş bulunmaktadır. Yaşadığımız ülke olması dolayısıyla, bizim de söyleyecek sözümüzün ve tavrımızın olması gereken bir dönemdeyiz. Bu seçimler, emperyalist burjuvazi tarafından, sömürüyü hangi kesimin devam ettireceği meselesinden başka bir anlam taşımamaktadır ve bunu seçimler yoluyla kitlelerin rızasını alarak yapacak bir demokrasi tiyatrosuyla gerçekleştirmektedirler her seferinde. Fakat bunun yanında  bizim açımızdan, sistem karşıtı fikirlerimizi ve kuracağımız alternatif dünyanın propagandasını kitleler içinde yapma fırsatımızın olduğu dönemlerdir. Kitlelerin ülke yönetimine dair fikirlerini daha çok ortaya koyduğu ve tartıştığı böylesi dönemler, politik anlamda çok önemli dönemlerdir.

Proleter halkımız, bu demokrasi tiyatrosunun farkına varıp, ilerici ve devrimcileri desteklemelidir.

Tiyatrodur, çünkü biz bir avuç sömürücü zenginin mülkiyetine dair hiçbirşey söyleyemezken, onlar bizim binlercemizi pandemi dolayısıyla ve haklarımızdan da maruz bırakarak işsiz bırakmışlardır.

Tiyatrodur, çünkü pandemi koşullarında insan sağlığı meslesini bahane ederek, yeni ve sömürüyü arttıracak çalışma modellerini kalıcı hale getirmektedirler ve bu konuda, proleterlerin düşüncesinin hiçbir önemi yoktur onlar için.

Tiyatrodur, çünkü anayasa koruma dairesinin, NSU faşistlerini yönlerdiği ortaya çıkmasına rağmen halen bunun üzerinden şov yapabilmektedirler.

Tiyatrodur, çünkü üzerinden bir buçuk yıl geçmesine  rağmen, hanau katliamının arka planı ve kirli ilişkilerin hiçbiri açığa çıkarılmamış ve buna rağmen duyarlılık gösterileri düzenlenmektedir.

Tiyatrodur, çünkü hessende Özel polis kuvvetlerinde ırkçı yapılanma ortaya çıkınca, özel kuvvetleri lağvetmekte ama bir bütün var olan kurumsal ırkçılık meselesinin üzerine gitmektedirler.

Tiyatrodur, çünkü barış sözcüklerini çok dillendirirken, en fazla silah satan ülkelerin başında gelmektediler. Demokrasi propagandasını yaparken, aynı zamanda türk devleti gibi faşist rejimleri açıktan desteklemektedirler.

Bu Tiyatronun ortasında, biz proleterlerin hakkını savunan ilerici, devrimci adayları desteklemeliyiz. ADHF olarak bizim tavrımız, kendimize en yakın bulduğumuz MLPD’nin ve ortak çalıştığımız Interbündnissin adaylarını destekliyoruz. Bazı bölgelerin kendi özgün durumlarına göre daha yakın ilişkiler geliştirebileceğimiz die Linke’den aday olan devrimci, demokratik adaylar da desteklenebilir. Bu konuda bölgelerimiz inisiyatif kullanabilirler.

Taraftarımız olan ZEKİ ATEŞ de Güney Almanya’nın Lörrach bölgesinden MLPD’den  milletvekili adayı olmuştur. Kurum olarak da yoldaşımızı desteklemekteyiz.

ADHF (Almanya Demokratik Haklar Federasyonu)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑